Analiza stanowisk: Puchar PFTA 2024 – Borowo (2. dzień)
Rozkład punktów
Punkty jako % maksimum
100% = 80 pkt, maksimum na tym torze. Skupienie przy wysokich wartościach oznacza łatwy tor.
% wyniku (względem lidera)
100% to lider grupy porównawczej, więc w ostatnim przedziale jest zawsze co najmniej jeden zawodnik z grupy. Nie świadczy o trudności toru.
Punkty według konkurencji i kategorii
| KlasyfikacjaKlasyf. | ZawodnicyZaw. | Min | Q1 | MedianaMed. | Q3 | Max | Przewaga lideraPrzew. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FT · PCP | 16 | 11 | 12,0 | 14,0 | 15,2 | 20 | 1 |
| HFT · PCP | 32 | 42 | 48,0 | 53,0 | 58,0 | 66 | 3 |
| HFT · Springer | 7 | 39 | 42,0 | 46,0 | 51,5 | 61 | 7 |
Punkty bezwzględne, bez dogrywek. Przewaga lidera to różnica punktów między 1. a 2. wynikiem; 0 oznacza remis.
Rodzaje trafień
Według postawy
Według odległości
Według wielkości killzone
Skuteczność według stanowiska
Wyraźne różnice między stanowiskami mogą oznaczać wiatr, światło albo trudniejszą stronę toru.
Postawa × odległość: skuteczność
| <15 m | 15–25 m | 25–35 m | 35–45 m | ≥45 m | |
|---|---|---|---|---|---|
| DowolnaD | 81,1% (265) | 76,1% (106) | 67,4% (180) | 59,3% (841) | 25,7% (304) |
| KlęczącaK | · | · | 65,7% (164) | 41,7% (48) | · |
| StojącaS | · | 46,7% (53) | 54,2% (127) | 21,9% (32) | · |
D: dowolna · K: klęcząca · S: stojąca
W nawiasie liczba strzałów. Pola z mniej niż 3 strzałami nie są kolorowane, bo wynik byłby przypadkowy. Kolory: poniżej 40%, 40–55%, 55–70%, 70–85%, od 85%.
Najtrudniejsze cele
- Cel 25 (st. 13) — 35.8 m, 35 mm, Dowolna: 33,3%
- Cel 2 (st. 1) — 37.4 m, 38 mm, Dowolna: 43,3%
- Cel 3 (st. 2) — 39.3 m, 35 mm, Dowolna: 43,3%
- Cel 7 (st. 4) — 29.2 m, 40 mm, Stojąca: 43,3%
- Cel 4 (st. 2) — 41.0 m, 40 mm, Dowolna: 44,4%
Najłatwiejsze cele
- Cel 29 (st. 15) — 7.2 m, 20 mm, Dowolna: 88,9%
- Cel 9 (st. 5) — 12.0 m, 15 mm, Dowolna: 86,7%
- Cel 22 (st. 11) — 14.5 m, 15 mm, Dowolna: 83,3%
- Cel 13 (st. 7) — 19.3 m, 15 mm, Dowolna: 80,0%
- Cel 33 (st. 17) — 29.2 m, 40 mm, Klęcząca: 76,7%
Odległość a skuteczność
Kolor oznacza postawę, wielkość punktu wielkość killzone. Pokazano tylko cele z wpisaną odległością i killzone.
Wszystkie cele
| StanowiskoSt. | Cel | Odległość [m]Odl. | Killzone [mm]KZ | PostawaPost. | Strzały | K | F | M | SkutecznośćSkut. | % położonych% poł. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 40,2 | 40 | Dowolna | 53 | 14 | 18 | 21 | 48,9% | 26,4% |
| 1 | 2 | 37,4 | 38 | Dowolna | 53 | 11 | 19 | 23 | 43,3% | 20,8% |
| 2 | 3 | 39,3 | 35 | Dowolna | 53 | 8 | 25 | 20 | 43,3% | 15,1% |
| 2 | 4 | 41,0 | 40 | Dowolna | 53 | 18 | 7 | 28 | 44,4% | 34,0% |
| 3 | 5 | 18,3 | 15 | Dowolna | 53 | 28 | 18 | 7 | 72,2% | 52,8% |
| 3 | 6 | 41,0 | 40 | Dowolna | 53 | 13 | 24 | 16 | 54,4% | 24,5% |
| 4 | 7 | 29,2 | 40 | Stojąca | 53 | 14 | 15 | 24 | 43,3% | 26,4% |
| 4 | 8 | 25,6 | 40 | Stojąca | 53 | 9 | 26 | 18 | 46,7% | 17,0% |
| 5 | 9 | 12,0 | 15 | Dowolna | 53 | 41 | 9 | 3 | 86,7% | 77,4% |
| 5 | 10 | 33,8 | 30 | Dowolna | 53 | 17 | 23 | 13 | 58,9% | 32,1% |
| 6 | 11 | 35,6 | 25 | Dowolna | 53 | 10 | 31 | 12 | 51,1% | 18,9% |
| 6 | 12 | 36,5 | 30 | Dowolna | 53 | 14 | 23 | 16 | 51,1% | 26,4% |
| 7 | 13 | 19,3 | 15 | Dowolna | 53 | 35 | 11 | 7 | 80,0% | 66,0% |
| 7 | 14 | 39,3 | 40 | Dowolna | 53 | 14 | 18 | 21 | 50,0% | 26,4% |
| 8 | 15 | 27,4 | 40 | Klęcząca | 53 | 12 | 25 | 16 | 50,0% | 22,6% |
| 8 | 16 | 32,0 | 40 | Klęcząca | 53 | 23 | 14 | 16 | 58,9% | 43,4% |
| 9 | 17 | 35,6 | 25 | Dowolna | 53 | 18 | 22 | 13 | 57,8% | 34,0% |
| 9 | 18 | 41,0 | 40 | Dowolna | 53 | 22 | 17 | 14 | 63,3% | 41,5% |
| 10 | 19 | 26,5 | 20 | Dowolna | 53 | 25 | 19 | 9 | 68,9% | 47,2% |
| 10 | 20 | 36,5 | 40 | Dowolna | 53 | 23 | 18 | 12 | 65,6% | 43,4% |
| 11 | 21 | 41,0 | 40 | Dowolna | 53 | 15 | 17 | 21 | 50,0% | 28,3% |
| 11 | 22 | 14,5 | 15 | Dowolna | 53 | 38 | 9 | 6 | 83,3% | 71,7% |
| 12 | 23 | 24,5 | 35 | Stojąca | 53 | 15 | 17 | 21 | 46,7% | 28,3% |
| 12 | 24 | 31,0 | 40 | Stojąca | 53 | 19 | 22 | 12 | 61,1% | 35,8% |
| 13 | 25 | 35,8 | 35 | Dowolna | 53 | 13 | 9 | 31 | 33,3% | 24,5% |
| 13 | 26 | 39,0 | 38 | Dowolna | 53 | 16 | 14 | 23 | 48,9% | 30,2% |
| 14 | 27 | 14,1 | 15 | Dowolna | 53 | 30 | 15 | 8 | 72,2% | 56,6% |
| 14 | 28 | 39,5 | 35 | Dowolna | 53 | 12 | 20 | 21 | 45,6% | 22,6% |
| 15 | 29 | 7,2 | 20 | Dowolna | 53 | 43 | 7 | 3 | 88,9% | 81,1% |
| 15 | 30 | 12,4 | 15 | Dowolna | 53 | 30 | 14 | 9 | 74,4% | 56,6% |
| 16 | 31 | 39,0 | 35 | Dowolna | 53 | 22 | 19 | 12 | 62,2% | 41,5% |
| 16 | 32 | 40,0 | 40 | Dowolna | 53 | 26 | 11 | 16 | 63,3% | 49,1% |
| 17 | 33 | 29,2 | 40 | Klęcząca | 53 | 32 | 13 | 8 | 76,7% | 60,4% |
| 17 | 34 | 32,0 | 40 | Klęcząca | 53 | 23 | 21 | 9 | 64,4% | 43,4% |
| 18 | 35 | 34,7 | 25 | Dowolna | 53 | 18 | 26 | 9 | 61,1% | 34,0% |
| 18 | 36 | 39,4 | 35 | Dowolna | 53 | 25 | 16 | 12 | 66,7% | 47,2% |
| 19 | 37 | 41,5 | 40 | Dowolna | 53 | 24 | 18 | 11 | 65,6% | 45,3% |
| 19 | 38 | 34,0 | 25 | Dowolna | 53 | 25 | 19 | 9 | 68,9% | 47,2% |
| 20 | 39 | 40,2 | 38 | Dowolna | 53 | 22 | 16 | 15 | 60,0% | 41,5% |
| 20 | 40 | 39,3 | 40 | Dowolna | 53 | 29 | 16 | 8 | 71,1% | 54,7% |
Lejek zgłoszeń
Nie ukończyło (DNF): 0. Nie wystartowało (DNS): 0. Zgłoszeni to wszystkie zgłoszenia poza wycofanymi.