Analiza stanowisk: Puchar PFTA 2024 – Borowo (1. dzień)
Rozkład punktów
Punkty jako % maksimum
100% = 80 pkt, maksimum na tym torze. Skupienie przy wysokich wartościach oznacza łatwy tor.
% wyniku (względem lidera)
100% to lider grupy porównawczej, więc w ostatnim przedziale jest zawsze co najmniej jeden zawodnik z grupy. Nie świadczy o trudności toru.
Punkty według konkurencji i kategorii
| KlasyfikacjaKlasyf. | ZawodnicyZaw. | Min | Q1 | MedianaMed. | Q3 | Max | Przewaga lideraPrzew. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FT · PCP | 20 | 13 | 16,8 | 21,0 | 23,0 | 28 | 1 |
| HFT · PCP | 32 | 34 | 57,0 | 61,0 | 65,0 | 70 | 2 |
| HFT · Springer | 7 | 34 | 49,5 | 52,0 | 59,0 | 68 | 8 |
Punkty bezwzględne, bez dogrywek. Przewaga lidera to różnica punktów między 1. a 2. wynikiem; 0 oznacza remis.
Rodzaje trafień
Według postawy
Według odległości
Według wielkości killzone
Skuteczność według stanowiska
Wyraźne różnice między stanowiskami mogą oznaczać wiatr, światło albo trudniejszą stronę toru.
Postawa × odległość: skuteczność
| <15 m | 15–25 m | 25–35 m | 35–45 m | ≥45 m | |
|---|---|---|---|---|---|
| DowolnaD | 84,0% (285) | 81,4% (114) | 72,9% (188) | 68,3% (857) | 45,3% (380) |
| KlęczącaK | · | · | 74,7% (168) | 58,3% (60) | · |
| StojącaS | · | 64,9% (57) | 60,3% (131) | 25,0% (40) | · |
D: dowolna · K: klęcząca · S: stojąca
W nawiasie liczba strzałów. Pola z mniej niż 3 strzałami nie są kolorowane, bo wynik byłby przypadkowy. Kolory: poniżej 40%, 40–55%, 55–70%, 70–85%, od 85%.
Najtrudniejsze cele
- Cel 25 (st. 13) — 35.0 m, 35 mm, Dowolna: 47,9%
- Cel 24 (st. 12) — 31.0 m, 40 mm, Stojąca: 50,0%
- Cel 7 (st. 4) — 29.2 m, 40 mm, Stojąca: 52,1%
- Cel 1 (st. 1) — 40.2 m, 40 mm, Dowolna: 57,4%
- Cel 2 (st. 1) — 37.4 m, 38 mm, Dowolna: 57,4%
Najłatwiejsze cele
- Cel 9 (st. 5) — 12.6 m, 15 mm, Dowolna: 94,7%
- Cel 29 (st. 15) — 7.2 m, 20 mm, Dowolna: 86,2%
- Cel 5 (st. 3) — 18.3 m, 15 mm, Dowolna: 81,9%
- Cel 27 (st. 14) — 14.1 m, 15 mm, Dowolna: 81,9%
- Cel 13 (st. 7) — 19.3 m, 15 mm, Dowolna: 80,9%
Odległość a skuteczność
Kolor oznacza postawę, wielkość punktu wielkość killzone. Pokazano tylko cele z wpisaną odległością i killzone.
Wszystkie cele
| StanowiskoSt. | Cel | Odległość [m]Odl. | Killzone [mm]KZ | PostawaPost. | Strzały | K | F | M | SkutecznośćSkut. | % położonych% poł. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 40,2 | 40 | Dowolna | 57 | 22 | 18 | 17 | 57,4% | 38,6% |
| 1 | 2 | 37,4 | 38 | Dowolna | 57 | 21 | 19 | 17 | 57,4% | 36,8% |
| 2 | 3 | 39,3 | 35 | Dowolna | 57 | 21 | 19 | 17 | 57,4% | 36,8% |
| 2 | 4 | 41,0 | 40 | Dowolna | 57 | 33 | 10 | 14 | 72,3% | 57,9% |
| 3 | 5 | 18,3 | 15 | Dowolna | 57 | 40 | 12 | 5 | 81,9% | 70,2% |
| 3 | 6 | 41,0 | 40 | Dowolna | 57 | 21 | 23 | 13 | 61,7% | 36,8% |
| 4 | 7 | 29,2 | 40 | Stojąca | 57 | 17 | 20 | 20 | 52,1% | 29,8% |
| 4 | 8 | 25,6 | 40 | Stojąca | 57 | 23 | 22 | 12 | 63,8% | 40,4% |
| 5 | 9 | 12,6 | 15 | Dowolna | 57 | 52 | 5 | 0 | 94,7% | 91,2% |
| 5 | 10 | 33,8 | 30 | Dowolna | 57 | 25 | 20 | 12 | 66,0% | 43,9% |
| 6 | 11 | 35,6 | 25 | Dowolna | 57 | 17 | 25 | 15 | 57,4% | 29,8% |
| 6 | 12 | 36,5 | 30 | Dowolna | 57 | 24 | 21 | 12 | 62,8% | 42,1% |
| 7 | 13 | 19,3 | 15 | Dowolna | 57 | 39 | 12 | 6 | 80,9% | 68,4% |
| 7 | 14 | 39,3 | 40 | Dowolna | 57 | 26 | 18 | 13 | 63,8% | 45,6% |
| 8 | 15 | 27,4 | 40 | Klęcząca | 57 | 28 | 18 | 11 | 69,1% | 49,1% |
| 8 | 16 | 32,0 | 40 | Klęcząca | 57 | 30 | 21 | 6 | 70,2% | 52,6% |
| 9 | 17 | 35,6 | 25 | Dowolna | 57 | 22 | 24 | 11 | 60,6% | 38,6% |
| 9 | 18 | 41,0 | 40 | Dowolna | 57 | 24 | 16 | 17 | 61,7% | 42,1% |
| 10 | 19 | 26,5 | 20 | Dowolna | 57 | 37 | 9 | 11 | 77,7% | 64,9% |
| 10 | 20 | 36,5 | 40 | Dowolna | 57 | 36 | 12 | 9 | 77,7% | 63,2% |
| 11 | 21 | 41,0 | 40 | Dowolna | 57 | 29 | 17 | 11 | 70,2% | 50,9% |
| 11 | 22 | 14,5 | 15 | Dowolna | 57 | 38 | 14 | 5 | 79,8% | 66,7% |
| 12 | 23 | 24,5 | 35 | Stojąca | 57 | 25 | 18 | 14 | 64,9% | 43,9% |
| 12 | 24 | 31,0 | 40 | Stojąca | 57 | 15 | 19 | 23 | 50,0% | 26,3% |
| 13 | 25 | 35,0 | 35 | Dowolna | 57 | 21 | 11 | 25 | 47,9% | 36,8% |
| 13 | 26 | 39,0 | 38 | Dowolna | 57 | 28 | 21 | 8 | 69,1% | 49,1% |
| 14 | 27 | 14,1 | 15 | Dowolna | 57 | 40 | 14 | 3 | 81,9% | 70,2% |
| 14 | 28 | 37,2 | 35 | Dowolna | 57 | 25 | 14 | 18 | 60,6% | 43,9% |
| 15 | 29 | 7,2 | 20 | Dowolna | 57 | 44 | 9 | 4 | 86,2% | 77,2% |
| 15 | 30 | 12,4 | 15 | Dowolna | 57 | 37 | 12 | 8 | 77,7% | 64,9% |
| 16 | 31 | 38,4 | 35 | Dowolna | 57 | 32 | 13 | 12 | 72,3% | 56,1% |
| 16 | 32 | 40,0 | 40 | Dowolna | 57 | 31 | 13 | 13 | 68,1% | 54,4% |
| 17 | 33 | 29,2 | 40 | Klęcząca | 57 | 36 | 14 | 7 | 77,7% | 63,2% |
| 17 | 34 | 32,0 | 40 | Klęcząca | 57 | 32 | 14 | 11 | 71,3% | 56,1% |
| 18 | 35 | 34,7 | 25 | Dowolna | 57 | 22 | 24 | 11 | 62,8% | 38,6% |
| 18 | 36 | 39,4 | 35 | Dowolna | 57 | 28 | 21 | 8 | 68,1% | 49,1% |
| 19 | 37 | 39,0 | 40 | Dowolna | 57 | 29 | 17 | 11 | 68,1% | 50,9% |
| 19 | 38 | 33,0 | 25 | Dowolna | 57 | 32 | 18 | 7 | 73,4% | 56,1% |
| 20 | 39 | 40,2 | 38 | Dowolna | 57 | 33 | 15 | 9 | 73,4% | 57,9% |
| 20 | 40 | 39,3 | 40 | Dowolna | 57 | 26 | 15 | 16 | 62,8% | 45,6% |
Lejek zgłoszeń
Nie ukończyło (DNF): 0. Nie wystartowało (DNS): 0. Zgłoszeni to wszystkie zgłoszenia poza wycofanymi.