Analiza stanowisk: Puchar PFTA 2026 – Karolew (2. dzień)
Rozkład punktów
Punkty jako % maksimum
100% = 40 pkt, maksimum na tym torze. Skupienie przy wysokich wartościach oznacza łatwy tor.
% wyniku (względem lidera)
100% to lider grupy porównawczej, więc w ostatnim przedziale jest zawsze co najmniej jeden zawodnik z grupy. Nie świadczy o trudności toru.
Punkty według konkurencji i kategorii
| KlasyfikacjaKlasyf. | ZawodnicyZaw. | Min | Q1 | MedianaMed. | Q3 | Max | Przewaga lideraPrzew. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FT · PCP | 11 | 20 | 22,5 | 24,0 | 30,0 | 35 | 3 |
| HFT · PCP | 39 | 11 | 19,5 | 25,0 | 27,0 | 33 | 0 |
| HFT · Springer | 9 | 13 | 21,0 | 22,0 | 28,0 | 31 | 0 |
Punkty bezwzględne, bez dogrywek. Przewaga lidera to różnica punktów między 1. a 2. wynikiem; 0 oznacza remis.
Rodzaje trafień
Według postawy
Według odległości
Według wielkości killzone
Skuteczność według stanowiska
Wyraźne różnice między stanowiskami mogą oznaczać wiatr, światło albo trudniejszą stronę toru.
Postawa × odległość: skuteczność
| <15 m | 15–25 m | 25–35 m | 35–45 m | ≥45 m | |
|---|---|---|---|---|---|
| DowolnaD | 86,0% (229) | 76,8% (409) | 59,2% (191) | 56,7% (1002) | 50,0% (88) |
| KlęczącaK | · | · | 49,2% (187) | 45,5% (33) | · |
| StojącaS | · | 50,0% (22) | 33,5% (176) | 27,3% (22) | · |
D: dowolna · K: klęcząca · S: stojąca
W nawiasie liczba strzałów. Pola z mniej niż 3 strzałami nie są kolorowane, bo wynik byłby przypadkowy. Kolory: poniżej 40%, 40–55%, 55–70%, 70–85%, od 85%.
Najtrudniejsze cele
- Cel 10 (st. 10) — 30.0 m, 35 mm, Stojąca: 27,3%
- Cel 38 (st. 38) — 29.0 m, 35 mm, Stojąca: 30,9%
- Cel 4 (st. 4) — 40.0 m, 35 mm, Dowolna: 31,7%
- Cel 6 (st. 6) — 41.0 m, 35 mm, Dowolna: 33,3%
- Cel 9 (st. 9) — 31.0 m, 35 mm, Stojąca: 34,5%
Najłatwiejsze cele
- Cel 2 (st. 2) — 8.0 m, 20 mm, Dowolna: 95,0%
- Cel 29 (st. 29) — 12.0 m, 15 mm, Dowolna: 95,0%
- Cel 35 (st. 35) — 17.0 m, 15 mm, Dowolna: 88,3%
- Cel 5 (st. 5) — 32.0 m, 25 mm, Dowolna: 83,3%
- Cel 25 (st. 25) — 20.0 m, 15 mm, Dowolna: 80,0%
Odległość a skuteczność
Kolor oznacza postawę, wielkość punktu wielkość killzone. Pokazano tylko cele z wpisaną odległością i killzone.
Wszystkie cele
| StanowiskoSt. | Cel | Odległość [m]Odl. | Killzone [mm]KZ | PostawaPost. | Strzały | K | F | M | SkutecznośćSkut. | % położonych% poł. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 19,0 | 15 | Dowolna | 60 | 47 | 0 | 13 | 78,3% | 78,3% |
| 2 | 2 | 8,0 | 20 | Dowolna | 60 | 57 | 0 | 3 | 95,0% | 95,0% |
| 3 | 3 | 20,0 | 15 | Dowolna | 60 | 32 | 0 | 28 | 53,3% | 53,3% |
| 4 | 4 | 40,0 | 35 | Dowolna | 60 | 19 | 0 | 41 | 31,7% | 31,7% |
| 5 | 5 | 32,0 | 25 | Dowolna | 60 | 50 | 0 | 10 | 83,3% | 83,3% |
| 6 | 6 | 41,0 | 35 | Dowolna | 60 | 20 | 0 | 40 | 33,3% | 33,3% |
| 7 | 7 | 39,0 | 35 | Dowolna | 60 | 25 | 0 | 35 | 41,7% | 41,7% |
| 8 | 8 | 41,0 | 40 | Dowolna | 60 | 26 | 0 | 34 | 43,3% | 43,3% |
| 9 | 9 | 31,0 | 35 | Stojąca | 55 | 19 | 0 | 36 | 34,5% | 34,5% |
| 10 | 10 | 30,0 | 35 | Stojąca | 55 | 15 | 0 | 40 | 27,3% | 27,3% |
| 11 | 11 | 38,0 | 40 | Dowolna | 60 | 38 | 0 | 22 | 63,3% | 63,3% |
| 12 | 12 | 35,0 | 35 | Dowolna | 59 | 29 | 0 | 30 | 49,2% | 49,2% |
| 13 | 13 | 37,0 | 27 | Dowolna | 60 | 22 | 0 | 38 | 36,7% | 36,7% |
| 14 | 14 | 41,0 | 40 | Dowolna | 60 | 36 | 0 | 24 | 60,0% | 60,0% |
| 15 | 15 | 32,0 | 35 | Klęcząca | 55 | 22 | 0 | 33 | 40,0% | 40,0% |
| 16 | 16 | 32,0 | 35 | Klęcząca | 55 | 23 | 0 | 32 | 41,8% | 41,8% |
| 17 | 17 | 40,0 | 37 | Dowolna | 60 | 37 | 0 | 23 | 61,7% | 61,7% |
| 18 | 18 | 35,0 | 25 | Dowolna | 60 | 42 | 0 | 18 | 70,0% | 70,0% |
| 19 | 19 | 9,0 | 20 | Dowolna | 60 | 46 | 0 | 14 | 76,7% | 76,7% |
| 20 | 20 | 41,0 | 40 | Dowolna | 60 | 23 | 0 | 37 | 38,3% | 38,3% |
| 21 | 21 | 36,0 | 25 | Dowolna | 60 | 40 | 0 | 20 | 66,7% | 66,7% |
| 22 | 22 | 9,0 | 20 | Dowolna | 60 | 46 | 0 | 14 | 76,7% | 76,7% |
| 23 | 23 | 31,0 | 25 | Dowolna | 60 | 34 | 0 | 26 | 56,7% | 56,7% |
| 24 | 24 | 15,0 | 15 | Dowolna | 60 | 47 | 0 | 13 | 78,3% | 78,3% |
| 25 | 25 | 20,0 | 15 | Dowolna | 60 | 48 | 0 | 12 | 80,0% | 80,0% |
| 26 | 26 | 37,0 | 40 | Dowolna | 60 | 47 | 0 | 13 | 78,3% | 78,3% |
| 27 | 27 | 28,0 | 35 | Klęcząca | 55 | 36 | 0 | 19 | 65,5% | 65,5% |
| 28 | 28 | 31,0 | 35 | Klęcząca | 55 | 26 | 0 | 29 | 47,3% | 47,3% |
| 29 | 29 | 12,0 | 15 | Dowolna | 60 | 57 | 0 | 3 | 95,0% | 95,0% |
| 30 | 30 | 36,0 | 40 | Dowolna | 60 | 43 | 0 | 17 | 71,7% | 71,7% |
| 31 | 31 | 15,0 | 17 | Dowolna | 60 | 48 | 0 | 12 | 80,0% | 80,0% |
| 32 | 32 | 37,0 | 30 | Dowolna | 60 | 37 | 0 | 23 | 61,7% | 61,7% |
| 33 | 33 | 20,0 | 15 | Dowolna | 60 | 46 | 0 | 14 | 76,7% | 76,7% |
| 34 | 34 | 42,0 | 40 | Dowolna | 60 | 42 | 0 | 18 | 70,0% | 70,0% |
| 35 | 35 | 17,0 | 15 | Dowolna | 60 | 53 | 0 | 7 | 88,3% | 88,3% |
| 36 | 36 | 34,0 | 25 | Dowolna | 60 | 23 | 0 | 37 | 38,3% | 38,3% |
| 37 | 37 | 29,0 | 35 | Stojąca | 55 | 25 | 0 | 30 | 45,5% | 45,5% |
| 38 | 38 | 29,0 | 35 | Stojąca | 55 | 17 | 0 | 38 | 30,9% | 30,9% |
| 39 | 39 | 38,0 | 37 | Dowolna | 60 | 42 | 0 | 18 | 70,0% | 70,0% |
| 40 | 40 | 41,0 | 40 | Dowolna | 60 | 34 | 0 | 26 | 56,7% | 56,7% |
Lejek zgłoszeń
Nie ukończyło (DNF): 1. Nie wystartowało (DNS): 0. Zgłoszeni to wszystkie zgłoszenia poza wycofanymi.