Analiza stanowisk: Puchar PFTA 2026 – Borowo (2. dzień)
Rozkład punktów
Punkty jako % maksimum
100% = 40 pkt, maksimum na tym torze. Skupienie przy wysokich wartościach oznacza łatwy tor.
% wyniku (względem lidera)
100% to lider grupy porównawczej, więc w ostatnim przedziale jest zawsze co najmniej jeden zawodnik z grupy. Nie świadczy o trudności toru.
Punkty według konkurencji i kategorii
| KlasyfikacjaKlasyf. | ZawodnicyZaw. | Min | Q1 | MedianaMed. | Q3 | Max | Przewaga lideraPrzew. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FT · PCP | 8 | 20 | 24,0 | 28,0 | 31,0 | 34 | 3 |
| HFT · PCP | 24 | 1 | 17,8 | 20,5 | 26,2 | 34 | 2 |
| HFT · Springer | 6 | 9 | 13,0 | 18,0 | 21,5 | 30 | 8 |
Punkty bezwzględne, bez dogrywek. Przewaga lidera to różnica punktów między 1. a 2. wynikiem; 0 oznacza remis.
Rodzaje trafień
Według postawy
Według odległości
Według wielkości killzone
Skuteczność według stanowiska
Wyraźne różnice między stanowiskami mogą oznaczać wiatr, światło albo trudniejszą stronę toru.
Postawa × odległość: skuteczność
| <15 m | 15–25 m | 25–35 m | 35–45 m | ≥45 m | |
|---|---|---|---|---|---|
| DowolnaD | 77,8% (144) | 64,2% (190) | 52,9% (272) | 48,8% (506) | 67,3% (104) |
| KlęczącaK | · | · | 60,3% (136) | 100,0% (8) | · |
| StojącaS | · | 42,2% (64) | 26,8% (56) | 50,0% (24) | · |
D: dowolna · K: klęcząca · S: stojąca
W nawiasie liczba strzałów. Pola z mniej niż 3 strzałami nie są kolorowane, bo wynik byłby przypadkowy. Kolory: poniżej 40%, 40–55%, 55–70%, 70–85%, od 85%.
Najtrudniejsze cele
- Cel 8 (st. 8) — 29.2 m, 40 mm, Stojąca: 27,8%
- Cel 2 (st. 2) — 38.4 m, 40 mm, Dowolna: 31,6%
- Cel 16 (st. 16) — 30.0 m, 40 mm, Stojąca: 33,3%
- Cel 3 (st. 3) — 36.5 m, 35 mm, Dowolna: 34,2%
- Cel 1 (st. 1) — 33.0 m, 25 mm, Dowolna: 42,1%
Najłatwiejsze cele
- Cel 11 (st. 11) — 13.7 m, 15 mm, Dowolna: 78,9%
- Cel 19 (st. 19) — 7.1 m, 20 mm, Dowolna: 78,9%
- Cel 22 (st. 22) — 27.4 m, 40 mm, Klęcząca: 75,0%
- Cel 26 (st. 26) — 18.2 m, 19 mm, Dowolna: 73,7%
- Cel 32 (st. 32) — 14.8 m, 15 mm, Dowolna: 73,7%
Odległość a skuteczność
Kolor oznacza postawę, wielkość punktu wielkość killzone. Pokazano tylko cele z wpisaną odległością i killzone.
Wszystkie cele
| StanowiskoSt. | Cel | Odległość [m]Odl. | Killzone [mm]KZ | PostawaPost. | Strzały | K | F | M | SkutecznośćSkut. | % położonych% poł. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 33,0 | 25 | Dowolna | 38 | 16 | 0 | 22 | 42,1% | 42,1% |
| 2 | 2 | 38,4 | 40 | Dowolna | 38 | 12 | 0 | 26 | 31,6% | 31,6% |
| 3 | 3 | 36,5 | 35 | Dowolna | 38 | 13 | 0 | 25 | 34,2% | 34,2% |
| 4 | 4 | 38,4 | 40 | Dowolna | 38 | 22 | 0 | 16 | 57,9% | 57,9% |
| 5 | 5 | 41,1 | 40 | Dowolna | 38 | 19 | 0 | 19 | 50,0% | 50,0% |
| 6 | 6 | 18,2 | 15 | Dowolna | 38 | 21 | 0 | 17 | 55,3% | 55,3% |
| 7 | 7 | 23,7 | 40 | Stojąca | 36 | 16 | 0 | 20 | 44,4% | 44,4% |
| 8 | 8 | 29,2 | 40 | Stojąca | 36 | 10 | 0 | 26 | 27,8% | 27,8% |
| 9 | 9 | 37,4 | 35 | Dowolna | 38 | 18 | 0 | 20 | 47,4% | 47,4% |
| 10 | 10 | 26,5 | 20 | Dowolna | 38 | 20 | 0 | 18 | 52,6% | 52,6% |
| 11 | 11 | 13,7 | 15 | Dowolna | 38 | 30 | 0 | 8 | 78,9% | 78,9% |
| 12 | 12 | 34,7 | 25 | Dowolna | 38 | 21 | 0 | 17 | 55,3% | 55,3% |
| 13 | 13 | 41,0 | 40 | Dowolna | 38 | 20 | 0 | 18 | 52,6% | 52,6% |
| 14 | 14 | 34,7 | 35 | Dowolna | 38 | 22 | 0 | 16 | 57,9% | 57,9% |
| 15 | 15 | 24,6 | 40 | Stojąca | 36 | 16 | 0 | 20 | 44,4% | 44,4% |
| 16 | 16 | 30,0 | 40 | Stojąca | 36 | 12 | 0 | 24 | 33,3% | 33,3% |
| 17 | 17 | 35,5 | 30 | Dowolna | 38 | 19 | 0 | 19 | 50,0% | 50,0% |
| 18 | 18 | 19,2 | 15 | Dowolna | 38 | 27 | 0 | 11 | 71,1% | 71,1% |
| 19 | 19 | 7,1 | 20 | Dowolna | 38 | 30 | 0 | 8 | 78,9% | 78,9% |
| 20 | 20 | 35,5 | 36 | Dowolna | 38 | 19 | 0 | 19 | 50,0% | 50,0% |
| 21 | 21 | 25,5 | 35 | Klęcząca | 36 | 25 | 0 | 11 | 69,4% | 69,4% |
| 22 | 22 | 27,4 | 40 | Klęcząca | 36 | 27 | 0 | 9 | 75,0% | 75,0% |
| 23 | 23 | 41,1 | 40 | Dowolna | 38 | 17 | 0 | 21 | 44,7% | 44,7% |
| 24 | 24 | 36,5 | 35 | Dowolna | 38 | 23 | 0 | 15 | 60,5% | 60,5% |
| 25 | 25 | 40,2 | 40 | Dowolna | 38 | 25 | 0 | 13 | 65,8% | 65,8% |
| 26 | 26 | 18,2 | 19 | Dowolna | 38 | 28 | 0 | 10 | 73,7% | 73,7% |
| 27 | 27 | 40,0 | 40 | Dowolna | 38 | 27 | 0 | 11 | 71,1% | 71,1% |
| 28 | 28 | 31,0 | 25 | Dowolna | 38 | 21 | 0 | 17 | 55,3% | 55,3% |
| 29 | 29 | 33,7 | 30 | Dowolna | 38 | 21 | 0 | 17 | 55,3% | 55,3% |
| 30 | 30 | 38,8 | 35 | Dowolna | 38 | 17 | 0 | 21 | 44,7% | 44,7% |
| 31 | 31 | 40,7 | 40 | Dowolna | 38 | 22 | 0 | 16 | 57,9% | 57,9% |
| 32 | 32 | 14,8 | 15 | Dowolna | 38 | 28 | 0 | 10 | 73,7% | 73,7% |
| 33 | 33 | 29,3 | 35 | Klęcząca | 36 | 17 | 0 | 19 | 47,2% | 47,2% |
| 34 | 34 | 31,0 | 40 | Klęcząca | 36 | 21 | 0 | 15 | 58,3% | 58,3% |
| 35 | 35 | 18,2 | 15 | Dowolna | 38 | 27 | 0 | 11 | 71,1% | 71,1% |
| 36 | 36 | 30,5 | 25 | Dowolna | 38 | 24 | 0 | 14 | 63,2% | 63,2% |
| 37 | 37 | 32,0 | 25 | Dowolna | 38 | 19 | 0 | 19 | 50,0% | 50,0% |
| 38 | 38 | 20,0 | 15 | Dowolna | 38 | 19 | 0 | 19 | 50,0% | 50,0% |
| 39 | 39 | 42,0 | 40 | Dowolna | 38 | 20 | 0 | 18 | 52,6% | 52,6% |
| 40 | 40 | 14,5 | 15 | Dowolna | 38 | 28 | 0 | 10 | 73,7% | 73,7% |
Lejek zgłoszeń
Nie ukończyło (DNF): 0. Nie wystartowało (DNS): 0. Zgłoszeni to wszystkie zgłoszenia poza wycofanymi.