Analiza stanowisk: Puchar PFTA 2026 – Borowo (1. dzień)
Rozkład punktów
Punkty jako % maksimum
100% = 40 pkt, maksimum na tym torze. Skupienie przy wysokich wartościach oznacza łatwy tor.
% wyniku (względem lidera)
100% to lider grupy porównawczej, więc w ostatnim przedziale jest zawsze co najmniej jeden zawodnik z grupy. Nie świadczy o trudności toru.
Punkty według konkurencji i kategorii
| KlasyfikacjaKlasyf. | ZawodnicyZaw. | Min | Q1 | MedianaMed. | Q3 | Max | Przewaga lideraPrzew. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FT · PCP | 9 | 22 | 26,0 | 27,0 | 28,0 | 32 | 1 |
| HFT · PCP | 22 | 11 | 17,0 | 22,0 | 24,8 | 33 | 2 |
| HFT · Springer | 4 | 13 | 19,0 | 22,0 | 26,0 | 35 | 12 |
Punkty bezwzględne, bez dogrywek. Przewaga lidera to różnica punktów między 1. a 2. wynikiem; 0 oznacza remis.
Rodzaje trafień
Według postawy
Według odległości
Według wielkości killzone
Skuteczność według stanowiska
Wyraźne różnice między stanowiskami mogą oznaczać wiatr, światło albo trudniejszą stronę toru.
Postawa × odległość: skuteczność
| <15 m | 15–25 m | 25–35 m | 35–45 m | ≥45 m | |
|---|---|---|---|---|---|
| DowolnaD | 80,2% (131) | 70,9% (175) | 50,8% (244) | 58,2% (462) | 63,9% (108) |
| KlęczącaK | · | 45,8% (24) | 37,0% (81) | 77,8% (27) | · |
| StojącaS | · | 33,3% (24) | 43,4% (99) | 33,3% (9) | · |
D: dowolna · K: klęcząca · S: stojąca
W nawiasie liczba strzałów. Pola z mniej niż 3 strzałami nie są kolorowane, bo wynik byłby przypadkowy. Kolory: poniżej 40%, 40–55%, 55–70%, 70–85%, od 85%.
Najtrudniejsze cele
- Cel 7 (st. 7) — 23.7 m, 40 mm, Stojąca: 33,3%
- Cel 9 (st. 9) — 37.4 m, 35 mm, Dowolna: 34,3%
- Cel 8 (st. 8) — 29.2 m, 40 mm, Stojąca: 36,4%
- Cel 1 (st. 1) — 33.0 m, 25 mm, Dowolna: 37,1%
- Cel 33 (st. 33) — 29.3 m, 35 mm, Klęcząca: 39,4%
Najłatwiejsze cele
- Cel 5 (st. 5) — 41.1 m, 40 mm, Dowolna: 97,1%
- Cel 19 (st. 19) — 7.1 m, 20 mm, Dowolna: 85,7%
- Cel 17 (st. 17) — 35.5 m, 30 mm, Dowolna: 82,9%
- Cel 26 (st. 26) — 18.2 m, 19 mm, Dowolna: 82,9%
- Cel 32 (st. 32) — 14.8 m, 15 mm, Dowolna: 82,9%
Odległość a skuteczność
Kolor oznacza postawę, wielkość punktu wielkość killzone. Pokazano tylko cele z wpisaną odległością i killzone.
Wszystkie cele
| StanowiskoSt. | Cel | Odległość [m]Odl. | Killzone [mm]KZ | PostawaPost. | Strzały | K | F | M | SkutecznośćSkut. | % położonych% poł. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 33,0 | 25 | Dowolna | 35 | 13 | 0 | 22 | 37,1% | 37,1% |
| 2 | 2 | 38,4 | 40 | Dowolna | 35 | 14 | 0 | 21 | 40,0% | 40,0% |
| 3 | 3 | 36,5 | 35 | Dowolna | 35 | 16 | 0 | 19 | 45,7% | 45,7% |
| 4 | 4 | 38,4 | 40 | Dowolna | 35 | 18 | 0 | 17 | 51,4% | 51,4% |
| 5 | 5 | 41,1 | 40 | Dowolna | 35 | 34 | 0 | 1 | 97,1% | 97,1% |
| 6 | 6 | 18,2 | 15 | Dowolna | 35 | 26 | 0 | 9 | 74,3% | 74,3% |
| 7 | 7 | 23,7 | 40 | Stojąca | 33 | 11 | 0 | 22 | 33,3% | 33,3% |
| 8 | 8 | 29,2 | 40 | Stojąca | 33 | 12 | 0 | 21 | 36,4% | 36,4% |
| 9 | 9 | 37,4 | 35 | Dowolna | 35 | 12 | 0 | 23 | 34,3% | 34,3% |
| 10 | 10 | 26,5 | 20 | Dowolna | 35 | 19 | 0 | 16 | 54,3% | 54,3% |
| 11 | 11 | 13,7 | 15 | Dowolna | 35 | 25 | 0 | 10 | 71,4% | 71,4% |
| 12 | 12 | 34,7 | 25 | Dowolna | 35 | 17 | 0 | 18 | 48,6% | 48,6% |
| 13 | 13 | 41,0 | 40 | Dowolna | 35 | 20 | 0 | 15 | 57,1% | 57,1% |
| 14 | 14 | 34,7 | 35 | Dowolna | 35 | 18 | 0 | 17 | 51,4% | 51,4% |
| 15 | 15 | 24,6 | 40 | Klęcząca | 33 | 19 | 0 | 14 | 57,6% | 57,6% |
| 16 | 16 | 30,0 | 40 | Klęcząca | 33 | 15 | 0 | 18 | 45,5% | 45,5% |
| 17 | 17 | 35,5 | 30 | Dowolna | 35 | 29 | 0 | 6 | 82,9% | 82,9% |
| 18 | 18 | 19,2 | 15 | Dowolna | 35 | 24 | 0 | 11 | 68,6% | 68,6% |
| 19 | 19 | 7,1 | 20 | Dowolna | 35 | 30 | 0 | 5 | 85,7% | 85,7% |
| 20 | 20 | 35,5 | 36 | Dowolna | 35 | 25 | 0 | 10 | 71,4% | 71,4% |
| 21 | 21 | 25,5 | 35 | Stojąca | 33 | 14 | 0 | 19 | 42,4% | 42,4% |
| 22 | 22 | 27,4 | 40 | Stojąca | 33 | 17 | 0 | 16 | 51,5% | 51,5% |
| 23 | 23 | 41,1 | 40 | Dowolna | 35 | 20 | 0 | 15 | 57,1% | 57,1% |
| 24 | 24 | 36,5 | 35 | Dowolna | 35 | 18 | 0 | 17 | 51,4% | 51,4% |
| 25 | 25 | 40,2 | 40 | Dowolna | 35 | 23 | 0 | 12 | 65,7% | 65,7% |
| 26 | 26 | 18,2 | 19 | Dowolna | 35 | 29 | 0 | 6 | 82,9% | 82,9% |
| 27 | 27 | 40,0 | 40 | Dowolna | 35 | 25 | 0 | 10 | 71,4% | 71,4% |
| 28 | 28 | 31,0 | 25 | Dowolna | 35 | 23 | 0 | 12 | 65,7% | 65,7% |
| 29 | 29 | 33,7 | 30 | Dowolna | 35 | 24 | 0 | 11 | 68,6% | 68,6% |
| 30 | 30 | 38,8 | 35 | Dowolna | 35 | 19 | 0 | 16 | 54,3% | 54,3% |
| 31 | 31 | 40,7 | 40 | Dowolna | 35 | 18 | 0 | 17 | 51,4% | 51,4% |
| 32 | 32 | 14,8 | 15 | Dowolna | 35 | 29 | 0 | 6 | 82,9% | 82,9% |
| 33 | 33 | 29,3 | 35 | Klęcząca | 33 | 13 | 0 | 20 | 39,4% | 39,4% |
| 34 | 34 | 31,0 | 40 | Klęcząca | 33 | 15 | 0 | 18 | 45,5% | 45,5% |
| 35 | 35 | 18,2 | 15 | Dowolna | 35 | 22 | 0 | 13 | 62,9% | 62,9% |
| 36 | 36 | 30,5 | 25 | Dowolna | 35 | 16 | 0 | 19 | 45,7% | 45,7% |
| 37 | 37 | 32,0 | 25 | Dowolna | 35 | 17 | 0 | 18 | 48,6% | 48,6% |
| 38 | 38 | 20,0 | 15 | Dowolna | 35 | 23 | 0 | 12 | 65,7% | 65,7% |
| 39 | 39 | 42,0 | 40 | Dowolna | 35 | 18 | 0 | 17 | 51,4% | 51,4% |
| 40 | 40 | 14,5 | 15 | Dowolna | 35 | 27 | 0 | 8 | 77,1% | 77,1% |
Lejek zgłoszeń
Nie ukończyło (DNF): 0. Nie wystartowało (DNS): 0. Zgłoszeni to wszystkie zgłoszenia poza wycofanymi.